APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Asaltul blocurilor in zone de case

4 participan?i

In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  Admin Mar Feb 19, 2008 12:33 am

Suntem un grup destul de mare de cetateni ai Timisoarei, in curs de constituire in Asociatia Proprietarilor din Zone Rezidentiale (in momentul de fata asteptam rezervarea de nume de la Bucuresti).
Locuim in zone de case familiale, in care, conform Regulamentului Local de Urbanism, se pot construi locuinte pentru maximum 2 familii, cu P, P + 1 și P + 2.
Am facut eforturi financiare serioase, de multe ori cu credite imobiliare impovaratoare, pentru a avea o locuinta cu o mică curte, în care să ne bucuram de intimitate, de liniște, să fim mai departe de zgomot, de trafic intens, de poluare; de cele mai multe ori, utilitatile au fost suportate integral de catre noi.
Iata insa ca in 24.04.2007 a aparut HCL 140, privind aprobarea completării Regulamentului Local de Urbanism aferent Planului Urbanistic General al Municipiului Timișoara cu privire la realizarea de locuințe colective în zone exclusiv rezidențiale; prin HCL 140 se permite construirea, in zonele de case familiale, de locuinte colective cu 5-6 niveluri. Aceste imobile de locuinte colective, spre deosebire de cele construite prin Plan de Urbanism de Detaliu (PUD) sau Plan de Urbanism Zonal (PUZ), nu trec prin dezbatere publica, deci noi, ca locuitori in case familiale, nu avem dreptul sa ne opunem constructiei unui bloc in vecinatatea noastra.
De la aparitia HCL 140 (care a fost adoptata si cu incalcarea Legii 52/2003 a transparentei decizionale, adica a fost votata la doar 8 zile de la publicarea pe site-ul primariei, nu dupa cel putin 30), timisorenii care locuiesc in zone de case au depus la primarie contestatii insotite de tabele cu sute de semnaturi.
Am reusit sa formulam, impreuna cu Arhitectul Sef si Comisiile Consiliului Local, un proiect de modificare a HCL 140; cel mai important amendament era, pentru noi, introducerea acordului notarial al vecinilor. Iata insa ca proiectul de modificare a fost de doua ori retras de pe ordinea de zi a sedintelor Consiliului Local Timisoara (oare tocmai datorita introducerii acordului?).
In 28.01.2008, Prefectura a inaintat HCL 140 in contencios administrativ, in momentul de fata hotararea fiind suspendata pana la pronuntarea sentintei.
Iata ca demersurile nostre, ca si comunitate, au inceput sa produca efecte.
Ne-a ajutat foarte mult si mass-media: Evenimentul zilei (mai multe articole), Gandul, Opinia Publica, Analog TV (trei emisiuni), Radio Timisoara, TVR Timisoara.
Asaltul blocurilor in zone de case continua insa, prin tot felul de “retete” nelegale sau la limita legii, dar si prin elaborarea unor PUD/PUZ (permise de Legea 350/2001 a amenajarii teritoriului si urbanismului; PUD/PUZ intra insa in dezbatere publica si daca aflam de acestea, ne putem exprima opinia).
Ne propunem deci sa actionam in continuare, ca Asociatie, pentru apararea modului nostru de locuire si de viata, pentru respectul fata de cetatean si proprietate.
Forumul nostru este un mijloc de comunicare dar si de intr-ajutorare reciproca, de diseminare a cunostintelor si experientelor dobandite de noi toti, pe temele de mai sus sau altele pe care le veti considera utile.
Va invit sa scrieti pe forum, despre problemele de disciplina in constructii si urbanism cu care va confruntati; sa oferiti sfaturi atunci cand puteti.
In martie, incep, pe cartiere, dezbaterile noului PUG (Plan Urbanistic General); este foarte important sa tinem legatura, sa participam la aceste dezbateri, sa ne facem cunoscute opiniile si sa le sustinem, sa ne implicam in dezvoltarea durabila a orasului.

Cu respect si sperante, Rodica Militaru

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  mudmen1 Joi Feb 21, 2008 10:46 am

propun ca in momentul in care cineva afla despre o astfel de discutie la primarie sa anunte pe forum ca sa putem lua parte la discutii cat mai multe persoane

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Participare dezbateri publice

Mesaj  Admin Joi Feb 21, 2008 5:49 pm

Foarte buna propunerea sa ne informam reciproc, cand aflam ceva. Daca mergeti pe www.primariatm.ro, meniu stanga, Documente publice, Planuri urbanistice si succesiv pe Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice/2008/Februarie, veti gasi 11 PUD puse in dezbatere publica. Se pot vizualiza/descarca/tipari documentele continute de fiecare PUD; cine are obiectii, trebuie sa le formuleze in scris, sa le depuna la primarie si sa urmareasca cand are loc dezbaterea publica; asta nu inseamna ca se va tine cont de toate propunerile facute, Legea 52/2003 spune ca acestea pot sa fie si doar informative, de accea trebuie studiate planurile cu atentie si gasite incalcarile legislatiei; de regula sunt, se practica chiar elaborarea de planuri cu date false.
Desigur ca aceasta modalitate de informare nu este prea buna pentru noi, tocmai de aceea APZR are Propuneri de HCL; mai trebuie sa insistam macar sa fie luate in discutie de catre Comisiile Consiliului Local.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty PUG

Mesaj  Admin Joi Feb 21, 2008 5:51 pm

Desigur, este foarte important sa aflam cand intra in discutie sectiuni din PUG si sa participam.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Articol Renasterea

Mesaj  Admin Lun Feb 25, 2008 11:22 pm

Fostul meu coleg de liceu, Marcel Samanta, scrie pe www.renasterea.ro, in 25.02, un articol fara cap si coada, despre imobiliare. Target: critica prefecturii, care a actionat in contencios HCL 140. Ce conteaza ca avem raspuns de la Guvern ca aceasta hotarare este nelegala, ce conteaza ca sute de proprietari de case au contestat-o, Marcel ia apararea dezvoltatorilor imobiliari altruisti, care asa voiau sa construiasca ieftin, cu numai 1200 euro mp, sa fie la tot poporul...Desigur, asta inseamna democratie, parerea tuturor sa poata fi exprimata liber si de ce nu, in mass-media, dar oare un reporter cu o anumita varsta si vechime (atat, ca alte merite jurnalistice nu are, decat ca a raspuns totdeauna la comenzi) nu ar fi trebuit sa se documenteze?

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  mudmen1 Mier Feb 27, 2008 9:28 am

se pare ca in ziua de azi mai importanti sunt banii, asa ca ce mai conteaza parerea unor oameni.
si de ce s-ar documenta cand mai mult ca sigur articolul a fost scris la comanda.
iar pe de alta parte la un asemenea ziar asemenea articole

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Recurs HCL 140 respins

Mesaj  Admin Vin Feb 29, 2008 4:51 pm

In 28.02 a fost recursul la HCL 140/2007 (reclamanta eu; actiunea prefecturii este alta); azi s-a scris in caiet sentinta, citez e-mail avocat:
"Referitor la recursul impotriva HCL 140, acesta a fost respins. Asteptam sa se redacteze hotararea pentru a cunoaste motivarea Curtii de Apel si a analiza posibilitatea declararii unor cai extraordinare de atac."

Mi se pare incredibil, dupa ce am atasat scrisoarea oficiala cu raspunsul Guvernului, in care, in conformitate cu ancheta Inspectoratului de Stat in Constructii, HCL 140 este declarata ilegala, dupa ce am atasat dovada ca HCL 140 a fost adoptata nelegal, cu incalcarea Legii 52/2003, a transparentei decizionale!

Vorba avocatului, asteptam motivatia din hotararea scrisa!
Desigur ca cei care au construit pe baza HCL 140 pierd mult, dar hotararea de azi mi se pare o incalcare flagranta a evidentei.

Mergem mai departe, asta sigur!

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  mudmen1 Mar Mar 18, 2008 10:15 am

care mai e situatia procesului dintre prefectura si primarie legata de HCL 140?

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  Admin Mar Mar 18, 2008 2:13 pm

Prefectura are primul termen in 02.04; prin avocati, voi face cerere de interventie principala in procesul prefecturii; Prefectura nu a castigat insa nici un proces contra primariei; daca si procesul contra HCL 140 il va pierde, sunt ferm decisa sa merg la CEDO, iar acolo voi cere si despagubiri.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  Admin Dum Mar 23, 2008 6:10 pm

Dl arhitect Ionasiu, presedintele Ordinului Arhitectilor Filiala Timis, a fost sunat de doi arhitecti, care aveau in lucru proiecte de bloc pe certificat de urbanism de casa si care s-au "intrebat" oare acum ce sa faca, avand in vedere ca societatea civila a inceput sa reactioneze si sa reclame nelegalitatea acestor constructii.
Cei doi arhitecti au renuntat la acele proiecte, deci ceva-ceva tot s-a legat....
Pe de alta parte, Inspectoratul de Stat in Constructii a impus Directiei Urbanism ca proiectele de blocuri sa se faca de acum numai pe PUZ, nu pe PUD; PUZ obligatoriu trebuie publict si pus in dezbatere publica, daca sunt obiectii.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  mudmen1 Mier Mar 26, 2008 11:26 am

eu cred ca este totusi un pas inainte

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  clara Joi Apr 24, 2008 10:44 am

Pina una, alta, mai incet, dar sigur se vede cu ochiul liber cum cresc blocurile intre case, mai ales in zonele unde acum se construieste.
Am vazut si pe strada exclusiv cu case cum s-a darimat o casa pentru a se inalta "semetul bloc", dar totusi parca mai multe blocuri apar in zonele "noi", din pacate.
Cel putin in Zona Blascovici, unde au fost "terenurile veteranilor", cu tot procesul prefecturii, cu tot procesul APZR, cu toate discutiile si dezbaterile publice.... cresc linistite blocuri, care la inceput aveau P+E+M/ER, acum unele au ajuns deja P+2E+M/ER... si uite asa, pina noi ne certam / discutam / opinam... se ridica media numarului de etaje permis in zona.

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  clara Mar Apr 29, 2008 11:15 am

Ce ma deranjeaza pe mine la "blocurile intre case"?
- faptul ca am ca vecini tot "blocatarii", adica multe familii, cu multe obiceiuri, cu multe feluri de muzica....,
- faptul ca am facut eforturi financiare si fizice pentru a nu mai locui si a nu ma mai invecina cu "blocatarii" si pentru a avea "intimitate", care acum s-a cam dus pe apa simbetei... caci primaria permite ca vecinul gard in gard cu mine sa faca P+2E+M...,
- faptul ca toate utilitatile in zonele cu "x" parcele, au fost prevazute pentru un numar "x" de case si pentru un numar de "x" familii, si nu pentru un numar de "x" blocuri, care vor consuma "x inmultit cu 20 familii" - apa, canal, gaz, locuri de masini.... etc,
- faptul ca mi-am cumparat terenul tocmai pentru a avea casa intre case si nu casa intre blocuri, atunci cind am cumparat terenul era maximum admis de P+ER sau P+M, iar acum in aceasi zona, in aceleasi conditii, se permite P+2E+M sau P+3E...,
- faptul ca sunt "ascultata" la plingerea ca nu vrea sa ma invecinez cu blocul, caci mi s-a promis asta la cumpararea terenului, acum totul s-a modificat, dar cine imi garanteaza ca peste "tz" ani nu li se va permite sa faca P+oricite etaje?,
- faptul ca atunci cind am cumparat eu terenul era "zona mlastinoasa" care nu permite mai mult de 1 etaj si era zona cu nivelul apei "foarte sus"... acum s-o fi retras mlastinile si apele... sau in 50% din terenurile din zona x apa e tot sus si mlastina la fel, iar exact pe terenurile "dezvoltatorilor imobiliari" s-a retras si apa si mlastina?,
- faptul ca acelasi dezvoltator imobiliar care acum cere sa construiasca 20 de apartamente... a mai primit o aprobare in aceeasi zona (2 strazi mai incolo) pentru "casa bifamiliala", care la intabulare a ajuns un mic bloc cu 6 apartamente de vinzare.... cine ma asigura ca acum cu 20 apartamente obtinute, dupa intabulare nu face 30, 40... apartamente?,
si multe altele asemenea...

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  Admin Mar Apr 29, 2008 5:03 pm

Doamna Clara, ati semnalat o alta mare problema, cu care unii dintre noi ne confruntam deja: blocurile construite pe terenul mlastinos schimba presiunea apei in sol, fundatiile cladirilor de tip case din jur sunt supuse unor presiuni inegale si curand apar crapaturi, dislocari de ziduri, la case.
Va rog sa ma contactati pe e-mail rmilitaru@mec.upt.ro, pentru memoriul pe care am inceput sa-l pregatesc.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty APZR incepe sa incomodeze

Mesaj  Admin Vin Mai 09, 2008 4:31 pm

Au inceput sa se foloseasca print-uri ale unor opinii de pe forum, in contra noastra; nimeni nu doarme, APZR trebuie denigrat. Oare de ce s-au gandit (unii) abia acum la asta?

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  mudmen1 Vin Mai 09, 2008 4:37 pm

ce a aparut si unde?

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  Admin Vin Mai 09, 2008 4:54 pm

Unii ne fac reclamatii cu print-uri dupa forum si zic ca de fapt noi ducem o lupta electorala, cu miza electorala. Am o rugaminte: hai sa nu-i bagam in seama! Noi avem problemele noastre, care tin si de frumusetea orasului nostru si consider ca orice primar ar veni, ar trebui sa se bucure ca exista in oras o societate civila care se implica!

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  clara Lun Mai 12, 2008 11:14 am

Poate ca "inscrierea" e prea lesne si atunci orice neavvenit, orice om care are sau nu are ceva de opinat pe acest forum, citeste, comenteaza, uite ca si copiaza, plagiaza....
E treaba lor.
Avem solutii: fie admin-ul face accesul mai dificil si restringe accesul doar la un anumit grup de persoane,
fie continuam exact in formula de acum si nu punem la suflet cine si ce, pe unde citeaza. Eu una, daca am scris aici ceva, stiu ca eu si numai eu raspund de asta. Ca vine altul si ma citeaza cu text rupt din context, ca imi pune in circa culori politice... nu ma intereseaza: nu am facut parte si nici nu imi doresc sa fac parte din nici o grupare politica, nici nu sustin pe nimeni, am doar opiniile mele si problemele mele: cu blocurile intre case, cu "ordinea publica", cu rromii care parca ne cotropesc orasul (si aici am un cui numai impotriva rromilor care nu isi vad de treburile lor, ci mai degraba isi vad de treburile noastre).

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Consultant olandez

Mesaj  Admin Lun Mai 12, 2008 8:53 pm

Astazi 12.05 am participat la o intalnire cu dl Huub Frencken, consultant olandez pe probleme de urbanism. I-am inmanat un material de 2 pagini, cu o succinta descriere a "situatiei" si unele propuneri. Dumnealui a spus ca asa cum se construieste acum in Timisoara, cu blocuri in zone de case, este o nebunie, nici unde in Europa nu se intalneste asa ceva.
Am dat Directiei de Urbanism, in martie, o propunere de HCL, prin care cei care solicita derogari de la documentaia de urbanism a unei zone, sa afiseze, pe cheltuiala lor, minim 30 de zile, date privind constructia, pe chiar viitorul amplasament. De la Directa de Urbanism, nici o reactie.
Consultantul olandez s-a mirat foarte tare ca la noi nu exista asa ceva.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  mudmen1 Mar Mai 13, 2008 8:16 am

din pacate la noi nu exista multe lucruri si multe nu se vor schimba prea curand.
nu prea ai ce face cand astia sunt oamenii care ne conduc.

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Alt asalt al blocurilor intre case

Mesaj  Admin Mar Mai 13, 2008 7:53 pm

Am participat azi 13.05.2008, la sedinta Consiliului Local Timisoara; a aparut o "Lista suplimentara" la ordinea de zi: la pozitia 9, "Proiect de locuinte colective mici", elaborat in 13.05.2008; proiectul nou continea amendamentele votate in 22.04 si anume, s-a scos acordul vecinilor. Cu mare greutate (12 la 10) mi s-a permis o interventie de 3 minute: am aratat ca un proiect elaborat azi nu poate fi votat azi, avem legea transparentei decizionale, abia dupa 30 de zile de la publicare se poate supune un proiect la vot.
Si totusi proiectul s-a votat, a trecut cu 20 pentru, 2 contra; adica peste 2-3 zile, cand primeste numar si devine HCL, liber la construit blocuri intre case cu 10 apartamente la inceput, apoi dupa intabulare, de ce nu, 20 apartamente.
Incredibil dar adevarat, sfidare maxima din partea distinsilor nostrii consilieri locali, pentru care nu conteaza legea ci doar calea de ocolire.
Apropo de Opinia Timisoarei si DL VOIN: l-am sunat la inceputul sedintei; dumnealui a venit prompt la sedita CLT si mi-a facut rost de proiectul de locuinte colective mici, ca daca nu era publicat, de unde sa-l am eu?
Inca o data multumiri DOMNULE VOIN!

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Zona crepusculara

Mesaj  Admin Mar Mai 13, 2008 9:38 pm

Vine seara si ca de obicei intru pe www.primariatm.ro; gasesc la rubrica Proiecte de hotarari ale consilului local, luna mai:
"13.05.2008 privind aprobarea construirii de locuinte colective mici pe raza municipiului Timisoara" ma uit la referatul anexat proiectului: este alt referat decat s-a votat azi, este un referat cu acordul vecinilor!
Nu inteleg: una se publica (dar se voteaza inaintea publicarii) si alta se voteaza?
Rog pe toti forumistii sa ma ajute si sa salveze paginile de la urmatoarele lik-uri, nu numai link_urile:
Link la proiectul publicat in 13.05 site primariepe www.primariatm.ro:
http://www.primariatm.ro/proiecte.php?unid=B6D7814A5EA67980C225744800536FC5
Link la referatul anexat acestui proiect:
http://www.primariatm.ro/uploads/domino/atasamente_hcl/B6D7814A5EA67980C225744800536FC5/Referat.pdf

Va rog sa ma ajutati, daca se schimba paginile respective, sa avem cat mai multi paginile martor!

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Asaltul blocurilor in zonele de case

Mesaj  p rocsane Mar Iun 03, 2008 12:28 pm

No No Blocul de pe terenul de fotbal str.N.D.Cocea colt cu Th. Palady apare pe site-ul primariei la urmatoarea adresa http://www.primariatm.ro/index.php?meniuId=2&viewCat=1278&viewItem=1649 si a fost discutat in sedinta din 13.05.2008.
De pe siteul primariei a disparut toata documentatia si au ramas numai 2 planse.
In procesul verbal al sedintei apare la nr21 pagina 20 si se specifica 16 voturi pentru
2 abtineri
Cred ca a trecut. Daca da ce se poate face in continuare?
Se mai specifica in procesul verbal ca nu au fost amendamente in comisii. Cum nu au fost amendamente cind au fost depuse reclamatii si s-a tinut o dezbatere in martie 2008?

Inainte de sedinta am cautat pe site-ul primariei data la care se tine sedinta, dar nu am reusit sa gasesc nici o informatie. Aparea numai la PUZ supuse dezbaterilor publice in luna Mai.Am sunat si la d-nul Rotariu seful ccc Ciarda rosie, nici el nu stia nimic. Am intrebat in zona pe cei care stiu ca-i preocupa problema. Nimeni nu stia nimic. Este o problema importanta pt. comunitate trebuia anuntata-afisata undeva.
Foarte buna ideea conform careia sa se afiseze in cartierele(vecinatatile) afectate intentiile "dezvoltatorilor". La noi in cartier nimeni nu stia de aceste proiecte.Sint si multe case vechi cu proprietari de o anumita virsta care nu satau toata ziua pe internet sa vada ce le mai pregateste primaria.

Este foarte interesanta argumentatia d-nului arhitect Ciurariu de la punctul 19, sedinta din 13.05.2008. Merita citita.
Aceasta mi-a dat o idee. Mi se pare ca avizele pe care le solicita primaria la depunerea Puz se acorda mult prea usor de catre institutii si citeodata sint neconforme cu realitatile de pe teren.
La dezbaterea pulica din luna martie la care am participat si am ridicat problema drumurilor prea inguste din cartier pt. a putea suporta un trafic mai ridicat mi s-a raspuns ca este anexat un aviz favorabil de la circulatie si din punctul lor de vedere(primariei) nu mai au ce contesta. De ce nu se afiseaza si avizele si acordurile primite? Astfel am stii ce anume sa contestam. De ce nu raspund institutiile care dau avize pentru eventualele neconformitati si probleme ce apar ulterior?(variatii de tensiune curent electric, suprasolicitare canal etc.)

p rocsane

Mesaje : 3
Data de înscriere : 02/06/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  clara Mar Iun 03, 2008 1:01 pm

Admin a scris:Unii ne fac reclamatii cu print-uri dupa forum si zic ca de fapt noi ducem o lupta electorala, cu miza electorala. Am o rugaminte: hai sa nu-i bagam in seama! Noi avem problemele noastre, care tin si de frumusetea orasului nostru si consider ca orice primar ar veni, ar trebui sa se bucure ca exista in oras o societate civila care se implica!

Si uite acum putem dovedi:
apele alegerilor s-au potolit, a iesit... cine a iesit...
campania electorala a trecut....
dar noi tot avem problema "blocurilor dintre case", deci acum vom dovedi ca toata disputa noastra nu are nimic in comun cu lupta electorala.

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Asaltul blocurilor in zone de case Empty Re: Asaltul blocurilor in zone de case

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum