APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

poze blocuri

2 participan?i

In jos

poze blocuri Empty poze blocuri

Mesaj  mudmen1 Mar Mai 20, 2008 11:13 am

poze blocuri Pozabl10

poze blocuri Pozabl11

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

poze blocuri Empty Re: poze blocuri

Mesaj  clara Mar Mai 20, 2008 12:05 pm

Multumim Mudmen1,
- ceea ce ne prezinti in poze este "magarul intre oi" care se afla pe str. Semicerc nr.17 si oricum i-am spune, oricum ne-am uita la el, tot "bloc intre case este". Blocul asta se afla in zona Blascovici - "Veterani", unde pina acum 2-3 ani nivelul maxim admis era P+1E+M/ER, acum e permis mai mult si unii au si trintit blocurile intre case.

Acum ca "s-a spart gheata" la pozat si postat blocurile dintre case, promit ca mai pozez si eu (pentru inceput din zona Blascovici, care ma doare cel mai tare, apoi poate si din alte zone) asemenea "dureri".

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

poze blocuri Empty Re: poze blocuri

Mesaj  clara Mar Mai 20, 2008 12:10 pm

Acum postez ceea ce am gasit prin computerul meu:
este "Casa bifamiliala" de pe str. Semicerc nr.18, care dupa intabulare "s-a constatat ca are 8 apartamente": 6 apartamente de vinzare (sau vindute unor persoane) si 2 apartamente ale constructorului (Fabrizio Bolsi):


poze blocuri NewFolder053

poze blocuri NewFolder052

poze blocuri NewFolder051

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

poze blocuri Empty Re: poze blocuri

Mesaj  clara Mar Mai 20, 2008 12:28 pm

Mai precizez odata: in zona casele au cam P+1E+M/ER, caci asta era permis acum 2-3 ani.
Intre timp a crescut numarul de etaje permis, la P+2E+M/ER, dar exista deja in zona si "locuinte colective" sau "case multifamiliale" de P+3E+M/ER.
Nu scriu din auzite sau din "povesti":
- in zona este permis P+2E+M/ER si exista PUD si blocul gata ridicat pe str. Bachus nr.6 (se poate verifica si voi poza si posta curind cum arata de fapt blocul de la aceasta adresa).

http://www.primariatm.ro/uploads/files/puz_pud_2007/Memoriu_Bachus_6.pdf
(se solicita PUD pentru PLAN URBANISTIC DE DETALIU Imobil de Locuinte D+P+3E+M.partial TIMISOARA, str. BACHUS nr. 6 s.c. CONICFORM s.r.l. Pr. nr. 10 / 2007, unde se precizeaza ca exista case de P+M, P+1E+M, P+2E+M, iar "blocurile din proxima apropiere" sunt in cartierul Blascovici-Maslinului, unde dintotdeauna erau blocuri si adresa e indepartata, nu e in zona Blascovici-Veterani, unde e "exclusiv rezidentiala"

3. ANALIZA SITUAÞIEI EXISTENTE
3.1. FUNCTIUNI EXISTENTE
În zona adiacentã sunt în general terenuri proprietate privatã, pe care sunt locuinþe
individuale, cu regim de inaltime P+M, P+1E+M, P+2E+M si zona de Blocuri de locuinte P+4E, in proxima
apropiere.
Terenul care face obiectul prezentei documentaþii este liber de construcþii ºi neamenajat.
(citat tot de pe http://www.primariatm.ro/uploads/files/puz_pud_2007/Memoriu_Bachus_6.pdf )



http://www.primariatm.ro/uploads/files/puz_pud_2007/PUD_Bachus_6_reglem.pdf
aici spune ca in zona este un bloc (Amzei 9-11) cu P+3E+M... de fapt acolo s-a cerut PUD si in urma reclamatiilor, a dezbaterilor publice si a solicitarilor de a se reduce nr de etaje/apartamente, ceea ce au pozat ei ca FIIND acolo, de fapt s-a cerut PUD si nu e aprobat.

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

poze blocuri Empty Re: poze blocuri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum