APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Din nou Ciuhandu

4 participan?i

In jos

Din nou Ciuhandu Empty Din nou Ciuhandu

Mesaj  clara Lun Iun 02, 2008 2:32 pm

Da, a iesit si inca din primul tur de scrutin, tot Ciuhandu.
Mai grav e, ca acum toti sefii si diectorii de directii din subordinea "domniei sale" dorm in continuare pe scaunele lor deja incalzite, acum toti continua ceea ce faceau si ce "era sa intrerupem cu votul de ieri, 01.06.2008".....
Imi pare tare rau ca:
- cei ce nu au vrut sa il voteze, fie au fost prea comozi si nu au mers la vot, fie au crezut ca "tot el iasa, din inertie", si astfel ori l-au votat tot pe Ciuhandu, ori au anulat votul....
- cei care nu "vad" sau nu "inteleg" ce se intimpla in orasul nostru, nu au depus efortul minim de a merge la vot si de a da un vot anti-Ciuhandu, nu de alta, dar poate se mai schimba si se mai misca ceva in Primarie si in serviciile+directiile din subordine.

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Din nou Ciuhandu Empty Re: Din nou Ciuhandu

Mesaj  Admin Mar Iun 03, 2008 4:38 pm

Dl Primar a fost votat de 53% din 27% alegatori prezenti la vot, deci aproximativ de 13,5% din numarul total al alegatorilor; votul este o indatorire civica, doar cand lucrurile merg bine, in democratiile consolidate, se absenteaza asa la vot.
Cred insa ca noi nu intelegem inca ce insemna democratie, spirit comunitar, civism.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Din nou Ciuhandu Empty ! ! !

Mesaj  anubis Mier Iun 04, 2008 9:27 am

Va invit sa va amuzati si pe forumul nostru http://platanilor.myforum.ro/din-nou-ciuhandu-vt566.html


PS: Scuze pentru diacritice si banner, "politica" hostigului impotriva noastra.

anubis

Mesaje : 50
Data de înscriere : 20/02/2008

Sus In jos

Din nou Ciuhandu Empty Re: Din nou Ciuhandu

Mesaj  clara Mier Iun 04, 2008 10:06 am

Admin a scris:Dl Primar a fost votat de 53% din 27% alegatori prezenti la vot, deci aproximativ de 13,5% din numarul total al alegatorilor; votul este o indatorire civica, doar cand lucrurile merg bine, in democratiile consolidate, se absenteaza asa la vot.
Cred insa ca noi nu intelegem inca ce insemna democratie, spirit comunitar, civism.

Din pacate, multi tineri pe care ii cunosc au recunoscut ca "nu m-am dus la vot, caci oricum toti stiam ca iasa Ciuhandu"... astfel, culcindu-se pe o ureche si nevenind la vot (sa voteze cu oricine altcineva!?), a iesit intr-adevar, caci cei care l-au vrut pe Ciuhandu la al 4-lea mandat, s-au mobilizat si au votat "in masa".....
Absentesimul are multe explicatii, dar in cazul de acum (Primaria Timisoarei, alegerile din 01.06.2008), absenteismul a fost datorat "mi-se-rupismului", faptului ca suntem prea lenesi, prea delasatori, prea neinteresati de tot ce e in jur... asa cum nu ne intereseaza cine e primar, nu ne intereseaza nici "blocurile dintre case", nici mizeriile aruncate pe jos, nici praful datorat vesnicelor reparatii de strazi....
Tocmai ca cei carora ne pasa de toate astea si de multe altele, ne adunam aici, pe forum, dar pacat ca suntem ori prea putini (fata de cei dezinteresati), ori prea mici (fata de cei care "ne conduc")...

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Din nou Ciuhandu Empty iar ciuhandu !

Mesaj  bunulsenior Dum Iun 15, 2008 7:38 am

ceeace nu am reusit sa citesc pe niciun forum vizitat a fost intrebarea PE CINE SE PUTEA ALEGE CA PRIMAR AL TIMISOAREI care sa satisfaca dorintele si aspiratiile noastre ? eu personal nu stiu sa dau un raspuns in cunostinta de cauza,am umblat pe strada,am citit toate afisele,am analizat figurile,dar nu am gasit raspunsul la intrebare.
Cred ca tinerii de care vorbea clara au fost exact in situatia mea,nu este o lipsa de civism,zic eu,ci o lipsa a acelora care aveau raspunsul si nu s-au straduit sa n-il impartaseasca.
Dupa razboi multi viteji se arata,spune un proverb romanesc,iar noi romanii suntem tari la critici dar la fapte mai puti.
Am mai sris intr-un forum daca alegerile nu ar fi fost secrete,ce lucruri fantastice am fi aflat !

bunulsenior

Mesaje : 1
Data de înscriere : 07/06/2008

Sus In jos

Din nou Ciuhandu Empty Re: Din nou Ciuhandu

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum