APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Taxa de renovare a cladirilor istorice ! ! !

In jos

Taxa de renovare a cladirilor istorice ! ! ! Empty Taxa de renovare a cladirilor istorice ! ! !

Mesaj  clara Lun Mai 10, 2010 2:11 pm

Atentie timisoreni, ni se mai pregateste ceva:
Joi, se va lua in dezbatere taxa din care Primaria doreste sa renoveze fatadele cladirilor istorice.....
(Dar fatada casei mele de ce nu se renoveaza din bani publici? Si ce daca nu am o cladire istorica? Peste citeva sute de ani, ar putea deveni.
Eu sunt functionar public si mi s-au taiat toate sporurile, acum vor sa imi taie 1/4 din salar si sa ma ameninte si cu somajul, dar fata de Primarie vor sa ma faca datoare cu aceasta nou taxa...... Si eu din ce voi mai trai? Si eu voi deveni omul care nu prea are venituri, dar are cu atit mai multe dari de platit???????

http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/taxa-de-habitat-intra-joi-in-dezbatere-publica-spuneti-va-parerea/cn/news-20100510-10383521
(noroc ca "Tion" are curaj sa numeasca taxele si impozitele pentru 2011, luate in dezbatere).

http://www.primariatm.ro/epress.php?unid=919B096536E9643BC225771F0024B1B3
Dezbatere publică pe marginea taxelor și impozitelor
10.05.2010

Primăria Municipiului Timișoara va organiza joi, 13 mai 2010, începând cu ora 16, în Sala de Consiliu a Primăriei, de pe b-dul C.D. Loga nr. 1, o dezbatere publică pe marginea proiectului de hotărâre privind stabilirea impozitelor și taxelor locale în municipiul Timișoara pentru anul 2011.
Proiectul este afișat la sediul Primăriei, putând fi studiat și pe site-ul www.primariatm.ro - la rubrica "Proiecte de hotărâre".
Cei interesați se pot adresa până la dezbaterea publică și în scris cu propuneri privitoare la acest material, Biroului Relații Publice al Primăriei, în format electronic - la adresa adrians@primariatm.ro, sau prin fax, la nr. 0256/204.886.

Biroul Relații Publice

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum