APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

noi documentatii de urbanism

4 participan?i

In jos

noi documentatii de urbanism Empty noi documentatii de urbanism

Mesaj  mudmen1 Lun Mar 10, 2008 10:56 am

Noi documentații de urbanism
07.03.2008


Având în vedere că propunerile prezentate în cadrul unor proiecte inițiate de către Direcția Urbanism pot avea implicații semnificative asupra orașului și a locuitorilor, vă supunem spre consultare următoarele documentații de urbanism:

1. PUD - "Case unifamiliale înșiruite P+1+M", Str. Dumitru Gruia, Nr. 3, Timișoara, beneficiar S.C. CAMPAGNIA INVESTIMENTI EUROPEA S.A., proiectant S.C."ATELIERELE ARHITECH" S.R.L.
2. P.U.D. - "Construcție hotel 4* - S+P+4E+M", str. Ungureanu nr.2, Timișoara beneficiar: S.C. B&N COMPANY SRL - Timișoara, proiectant S.C. SPATIU .A.D. S.R.L.,
3. PUD - "Locuințe colective si funcțiuni complementare" - str. Mareșal C-tin Prezan nr. 144, Timișoara, beneficiar S.C. ROMHEL S.R.L., proiectant S.C. STUDIO ARCA S.R.L.
4. PUD - "Construire imobil cu funcțiune mixta - locuințe si servicii la parter", str. Venus nr.23, Timișoara, beneficiari Ștefan-Gal Ioan, Ștefan-Gal Liliana-Florina, Ochianu Emmanuel, proiectant BIA - FOLEA DORU
5. PUZ - "Construcție locuințe colective D + P + 4E + Etaj retras",Timisoara str. N. Cocea - Th. Pallady, cartier Ciarda Rosie, beneficiar S.C. DEVELOPERS S.R.L. proiectant S.C. 3HSTUDIO S.R.L.
6. PUZ - Timișoara PLAZA, Calea Dorobanților nr. 46-52, beneficiar SC ELITE PLAZA, proiectant Atelier PRO WASSER
7. PUD - "Locuințe colective cuplate și servicii la parter in regim P+3E+2Er/Pth", Strada Mircea cel Bătrân, nr. 32-34, Timișoara, beneficiar S.C. GLOBAL COMMUNICATION S.R.L., proiectant S.C."ATELIERELE ARHITECH" S.R.L.
8. PUD - "Construcție pentru locuințe colective în regim P+4E" Timișoara, str. Paris Ianos Martir, (fosta Vălenii de Munte) nr. 6, beneficiar RADOSAV HORTENSIA, proiectant S.C.Atelierele ArhiTECH S.R.L.
9. PUD - "Reabilitare hotel Timișoara", str. Mărășești nr. 1, beneficiar S.C. BEGA TURISM, proiectant STUDIO ARCA

Materialele pot fi vizualizate pe site-ul www.primariatm.ro, la secțiunea Documente publice, rubrica Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice/2008/Martie. În cazul în care, în termen de 10 zile, respectiv până în data de 20 martie 2008, se solicită în scris Direcției Urbanism, cu motive temeinice, organizarea unei dezbateri publice pentru anumite obiective din cele enumerate mai sus, se va organiza această dezbatere, în conformitate cu Ghidul privind metodologia de elaborare și conținutul cadru al P.U.D. aprobat prin Ordinul nr. 37/N/2000 al M.L.P.A.T. ( M.T.C.T.) și Ghidul privind metodologia de elaborare și conținutul cadru al P.U.Z. aprobat prin Ordinul nr. 176/N/2000 al M.L.P.A.T. ( M.T.C.T.).
Informații suplimentare se pot obține la Direcția Urbanism - telefon 408.341.

Arhitect-șef,
Arh. Emilian Sorin Ciurariu

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty dezbatere publica

Mesaj  anubis Sam Mar 22, 2008 2:20 am

28 martie 2008, începând cu ora 13, va fi organizată în baza Ghidului privind metodologia de elaborare și conținutul cadru al P.U.D. aprobat prin Ordinul nr. 37/N/2000 al M.L.P.A.T. ( M.T.C.T.), și a Ghidului privind metodologia de elaborare și conținutul cadru al P.U.Z. aprobat prin Ordinul nr. 176/N/2000 al M.L.P.A.T. (M.T.C.T.).

http://www.primariatm.ro/epress.php?unid=B02CD5A979EBD496C225741300429932

anubis

Mesaje : 50
Data de înscriere : 20/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  Admin Dum Mar 23, 2008 6:02 pm

La aceasta dezbatere publica este puternic recomandat sa participe un numar cat mai mare de locuitori din zonele cu PUD/PUZ puse in dezbatere publica, cu toata ora oarecum neconvenabila (dezbaterile ar trebui programate de la ora 16-17). Ar fi bine daca ati reusi si mobilizarea mas-media (Stirile Analog, TVR Timisoara, PRO TV, ziare, etc.)

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Noi PUD/PUZ pe site primarie

Mesaj  Admin Vin Mar 28, 2008 5:41 pm

Intrati pe link-ul:

http://www.primariatm.ro/epress.php?unid=C81CC3B3AB33486CC225741A0048C557

Au aparut noi documentaii de PUD si PUZ, la rubrica Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice/2008/Martie.
Pana in 09.04 se poate solicita Directiei de Urbanism organizarea unei dezbateri publice, de catre cei interesati (vecini).

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty PUZ/PUD aprilie 2008

Mesaj  Admin Lun Apr 14, 2008 8:59 pm


Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  clara Joi Apr 24, 2008 10:49 am

Am deschis si iata ce am gasit:
http://www.primariatm.ro/index.php?meniuId=2&viewCat=1241&viewItem=1619

Cu alte cuvinte, un nou BLOC creste in zona exclusiv rezidentiala / Zona Blascovici- Veterani, pe str. Amzei nr.38, cum spuneam si la alt subiect:
Un bloc pe Amzei la capatul spre tramvai, alte mici bloculete pe alte stradute din zona....
si pina toata lumea se cearta/opineaza/se da in judecata, in zona aceasta cresc linistie blocuri si ridica media numarului de etaje permise a se contrui pentru viitoarele "case multifamiliale" sau oricum s-ar numi ele.

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  mudmen1 Joi Apr 24, 2008 1:19 pm

din pacate am vazut si eu cum in blascovici rasar tot mai multe blocuri si se pare ca nimeni nu le poate opri.
de cele mai multe ori am impresia ca luptam cu morile de vant.


Ultima editare efectuata de catre mudmen1 in Vin Mai 09, 2008 4:57 pm, editata de 1 ori

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  clara Joi Apr 24, 2008 2:17 pm

mudmen1 a scris:din pacate am vazut si eu cum in blascovici rasar tot mai multe blocuri si se pare ca nimeni nu le poate opri....

Asa e: in Blascovici apar blocurile, ca ciupercile dupa ploaie si avem tot felul de dovezi ca am incercat tot ce s-a putut, aparitii la tv, dezbateri publice, dezacord in scris al vecinilor, reclamatii in scris.... dar nu s-a schimbat mai nimic, doar unele s-au aminat, altele apar in locuri unde vecinii nu se cunosc sau nu le pasa ca le cresc blocuri in apropiere.

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  Admin Joi Apr 24, 2008 8:45 pm

Mare dreptate aveti si multa amaraciune simt si eu; am auzit deseori ca "dezvoltatorii imobiliari vin cu presiuni uriase"; ce si cat or fi acele premisiuni, pe cand noi urmam calea legala cu contestatii, participari la dezbateri, petitii; daca are altcineva o idee de ce am putea face mai mult, mai bine, sa intre pe forum si sa spuna.
Foarte grav mi se pare ca am fost sunata, ieri si azi, de doi dintre ai nostri care au fost pur si simplu somati sa semneze acordul pentru blocuri in vecinatatea lor si inca la o anumita data si ora, altfel vor fi dati in judecata si le vor cere despagubiri! Nu stie nimeni, nu este nimeni jurist dintre noi, asta nu poate fi considerata santaj, amenintare, sicanare? Cum poate fi amendata?
V-am scris aseara celor dintre dvs ale caror adrese le am, va rog sa sprijiniti un mare memoriu colectiv catre Guvern si Presedintie, cu toate dovezile pe care le gasiti; sa cerem cat mai repede o ordonanta ceva sa nu se mai construiasca blocuri intre case!

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  mudmen1 Vin Apr 25, 2008 8:27 am

eu nu cred ca-ti poate cineva sa ceri sa semnezi ceva daca nu vrei, astea sunt doar amenintari.


Ultima editare efectuata de catre mudmen1 in Vin Mai 09, 2008 4:57 pm, editata de 1 ori

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  clara Vin Apr 25, 2008 11:16 am

Admin a scris: ...
Foarte grav mi se pare ca am fost sunata, ieri si azi, de doi dintre ai nostri care au fost pur si simplu somati sa semneze acordul pentru blocuri in vecinatatea lor si inca la o anumita data si ora, altfel vor fi dati in judecata si le vor cere despagubiri! ...

Asta chiar mi se pare si grav dar si "aiurea". Cum poate sa ma dea cineva in judecata pentru faptul ca eu nu semnez ceva cu care nu sunt de acord (indiferent ce anume ar fi de semnat).... Nici cu amenintari, nici cu "intelegeri" cum a spus un consilier local la sedinta din 22.04.2008 (nu ii retin numele, dar a spus ca vecinii sunt de acord, in ultima vreme, sa semneze acordul sa le creasca bloc "in ceafa" pentru mici inteleger, in general pe sume de bani)...
Pe mine, una, nu ma intereseaza "mica intelegere", suma... etc, ma intereseaza ca daca am facut eforturi (financiare mai ales) pentru a putea avea o casa a mea (si a familiei), cu o curte numai a mea (si a familiei), nu imi convine sub nici o forma, cu nici un pret sau amenintare sa "mi se uite in curte si in casa" toate cele multe familii de peste gard, pe care "dezvoltatorii imobiliari" mi le aduc odata cu blocurile gard in gard cu casa....

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  mudmen1 Vin Apr 25, 2008 12:51 pm

ideea e ca nu trebuie cedat la amenintarile asa zisilor dezvoltatori imobiliari.


Ultima editare efectuata de catre mudmen1 in Vin Mai 09, 2008 4:58 pm, editata de 1 ori

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  Admin Vin Apr 25, 2008 6:25 pm

Intr-un caz, este vorba de o notificare trimisa prin executor judecatoresc; firma care vrea sa construiasca un bloc imens pe o parcela relativ mica ameninta ca in cazul refuzului, va obtine acordul prin instanta si va solicita despagubiri pentru speze bancare si diverse penalitati.

In celalat caz, negociatorii au facut presiuni verbale dar repetate iar in final, amenintari.

Consilierul Achimescu, asa cum am mai scris, la proiectul de locuinte colective mici, a facut amendamentul sa fie scos acordul vecinilor, ca este speculativ, ca nimeni nu da acordul pe gratis, asa zicea dumnealui; iata ca atunci cand folosim acest acord sa ne aparam proprietatea, calitatea vietii, apar amenintari! Chiar am vazut adresa unde se doreste sa construiasca blocul din primul caz, casele afectate: constructia noua ar fi ca o tribuna pentru curtea omului, ar si umbri-o, iar strada, este ingusta si deja sufocata de masini.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Sedinta CLT

Mesaj  Admin Vin Apr 25, 2008 8:13 pm

A aparut procesul verbal al sedintei CLT din 22.04; punctul 53 de pe ordinea de zi este proiectul de locuinte colective mici; se poate vedea Procesul verbal la:

http://www.primariatm.ro/uploads/files/procese_verbale/22-04-2008.pdf

M-au cenzurat, nu ca as fi spus obscenitati, dar am pomenit de respectul fata de cetatean; sau poate acest respect inseamna pentru unii o obscenitate!
Arhitectul sef Ciurariu zice ca proiectul este astfel conceput incat sa nu aduca prejudicii majore. Dar de ca sa suportam totusi prejudicii? Si oricum, eu care am deja un bloc in gard (bloc cu proiect de locuinte colective si autorizatie de casa!) si ma lupt sa nu-l construiasca si pe celalat, zic ca sunt chiar majore.
Sunt curioasa daca va aparea modul de votare.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  clara Mar Apr 29, 2008 11:13 am

Ce ma deranjeaza pe mine la "blocurile intre case"?
- faptul ca am ca vecini tot "blocatarii", adica multe familii, cu multe obiceiuri, cu multe feluri de muzica....,
- faptul ca am facut eforturi financiare si fizice pentru a nu mai locui si a nu ma mai invecina cu "blocatarii" si pentru a avea "intimitate", care acum s-a cam dus pe apa simbetei... caci primaria permite ca vecinul gard in gard cu mine sa faca P+2E+M...,
- faptul ca toate utilitatile in zonele cu "x" parcele, au fost prevazute pentru un numar "x" de case si pentru un numar de "x" familii, si nu pentru un numar de "x" blocuri, care vor consuma "x inmultit cu 20 familii" - apa, canal, gaz, locuri de masini.... etc,
- faptul ca mi-am cumparat terenul tocmai pentru a avea casa intre case si nu casa intre blocuri, atunci cind am cumparat terenul era maximum admis de P+ER sau P+M, iar acum in aceasi zona, in aceleasi conditii, se permite P+2E+M sau P+3E...,
- faptul ca sunt "ascultata" la plingerea ca nu vrea sa ma invecinez cu blocul, caci mi s-a promis asta la cumpararea terenului, acum totul s-a modificat, dar cine imi garanteaza ca peste "tz" ani nu li se va permite sa faca P+oricite etaje?,
- faptul ca atunci cind am cumparat eu terenul era "zona mlastinoasa" care nu permite mai mult de 1 etaj si era zona cu nivelul apei "foarte sus"... acum s-o fi retras mlastinile si apele... sau in 50% din terenurile din zona x apa e tot sus si mlastina la fel, iar exact pe terenurile "dezvoltatorilor imobiliari" s-a retras si apa si mlastina?,
- faptul ca acelasi dezvoltator imobiliar care acum cere sa construiasca 20 de apartamente... a mai primit o aprobare in aceeasi zona (2 strazi mai incolo) pentru "casa bifamiliala", care la intabulare a ajuns un mic bloc cu 6 apartamente de vinzare.... cine ma asigura ca acum cu 20 apartamente obtinute, dupa intabulare nu face 30, 40... apartamente?,
si multe altele asemenea...

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  Admin Mar Apr 29, 2008 5:11 pm


Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty OFFTOPIC

Mesaj  anubis Mar Apr 29, 2008 8:01 pm

Cred ca nu e suficient sa dati numai linkul, se pot ivi 'probleme' pe portalul primariei TM... Wink

anubis

Mesaje : 50
Data de înscriere : 20/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  Admin Mier Apr 30, 2008 5:22 pm

Noi proiecte de HCL, care includ aprobarea unor PUD:
http://www.primariatm.ro/epress.php?unid=EC71563D39C827D2C225743B0031EECA

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  mudmen1 Vin Mai 09, 2008 9:55 am

DISPOZIȚIA NR. 1183 din data: 08.05.2008 privind convocarea Consiliului Local al Municipiului Timișoara în ȘEDINȚA ORDINARĂ pentru data de 13.05.2008
Primarul Municipiului Timișoara;


31. Proiect de hotărâre privind aprobarea Planului Urbanistic de Detaliu „Construire imobil locuințe S+P+2E+M/Er2”, str. Amzei nr. 38, Timisoara.

pt vecini poate e important sa stie

mudmen1

Mesaje : 35
Data de înscriere : 21/02/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  clara Vin Mai 09, 2008 10:30 am

Nu cred ca are vreun sens sa "ma mai bag in seama".
De ce?
Pentru ca:

Ne luptam de 13 luni cu Amzei 9-11, care e "gard in gard" cu noi. Am participat la sedinte, la discutii, la dezbateri solicitate de noi, am facut tot ce s-a putut, dar "totul e legal" si dupa 13 luni....
s-a obtinut autorizatia pentru BLOC,
-cu mai putin etaje (sau nu?) cu mai putine apartamente (sau nu ?), caci pe pagina Primariei apare doar "locuinta colectiva", si nu se mai spune nici nr de etaje, nici nr de apartamante,
-retras mai mult de linga noi si cu accesul auto pe cealalta parcela nu pe cea chiar "lipita" de noi....
Ideea e ca Primaria e complice tacit, italianul procedeaza mereu la limita legalului.... si aici am fost luati in seama ca eram "gard in gard", in schimb ni s-a spus ca nu ne poate asculta pentru orice casa sau orice garaj care se face in zona, doar pentru ceea ce "ne umbreste" sau "se invecineaza cu noi".....

3252/06.05.2008S.C. SPES INVESTMENTS S.R.L.AMZEI nr.9-11 obtinere A.C. - lucrari de tip a) - Constr. locuinte - Construire locuinte colective dupa aprobare PUD prin HCL.

Despre asta vorbesc.
*E de pe pagina Primariei
*E PUD,
*E prin HCL (pai nu era suspendata pe perioada litigiului si de ce nu "nominalizeaza" prin PUD nr... din ...)
si e locuinta colectiva.... dupa ce am tot tipat tare ca nu vrem bloc cu P+3E+M si nici cu 27 apartamente... dar acum nu se mai precizeaza nimic: nici etaje, nici apartamente....

clara

Mesaje : 92
Data de înscriere : 03/03/2008

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty sedinta 13.05.2007

Mesaj  Admin Vin Mai 09, 2008 10:41 am

Cred ca obligatoriu ar trebui sa asistam la sedita; mai exista un obicei: se introduc proiecte pe ordinea de zi in ultimul moment, deci Proiectul de locuinte colective mici, respins in 22.04, poate fi re-introdus acum. alt ceva ce mai se practica: apar ca aprobate proiecte care nici nu au fost pe orinea de zi.
Am insistet sa apara pe site primarie HCL aprobate in sed din 22.04 si proiectele respinse; au aparut numai HCL aprobate, dar nu si cele respinse.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Noi documentatii de urbanism 13.05

Mesaj  Admin Mar Mai 13, 2008 1:37 pm

Noi documentații de urbanism
13.05.2008


În procesul de elaborare a documentațiilor de urbanism, este obligatorie parcurgerea următoarelor etape:
"Informarea populației" - activitatea prin care se fac publice obiectivele programelor de dezvoltare urbanistică a localităților, intențiile privind elaborarea unor documentații de urbanism, fazele acestora, scopul și conținutul lor.
"Consultarea populației" - procesul prin care populația își exprimă opiniile și opțiunile privitor la programele urbanistice și la documentațiile de urbanism aferente. Consultarea populației se face după elaborarea planului urbanistic prin prezentarea acestuia în cadrul unei expoziții (de regulă la Primărie), și prin mass-media.
Prin urmare, având în vedere că propunerile prezentate în cadrul unor proiecte inițiate de către Direcția Urbanism pot avea implicații semnificative asupra orașului și a locuitorilor, vă supunem spre consultare următoarele documentații de urbanism:

1. PUD "Locuințe colective, parcări subterane și supraterane și imprejmuire" str. Albinelor nr. 78, beneficiar S.C. D'Hoore Farming S.R.L., proiectant ART HIT
2. PUD "Locuințe colective P+2E+M/Er", str. Cermena nr. 12 (front la str. Țibleșului 5-5A), beneficiar S.C. BUU și Pleșa Valeria, proiectant ZAM Grup;
3. PUD "Amenajare Campus școlar" Bd. Liviu Rebreanu nr. 35, beneficiar Primăria Municipiului Timișoara, proiectant ZAM Grup
4. PUD "Clădire de birouri S+D+P+2E+2Er sediu firmă - Redacția Agenda", str. B..Hașdeu nr. 26, beneficiar Zoltan Kovacs, proiectant SC 3HSTUDIO
5. PUD "Imobil de locuit cu parcări subterane și împrejmuire", Piața Iosif cel Nou nr. 9, beneficiar Brînzan Ovidiu, proiectant ART HIT
6. PUZ "Locuințe colective și funcțiuni complementare", zona Calea Moșniței, beneficiar SC MAGNUM RESIDENCE S.R.L., proiectant STUDIO ARCA
7. PUD "Locuință colectivă", str. Renașterii nr. 27, beneficiar SC MARK DEVELOPMENT S.R.L., proiectant BIA Carmen Falniță
8. PUD "Construire locuinte colective in regim de înălțime D+P+2E+Er" Str. Johan Sebastian Bach nr. 22, beneficiar SC POWER DISTRIBUTION SRL, proiectant S.C. ARHICONS S.R.L
9. PUZ "Locuințe colective", str. Constructorilor nr. 11, beneficiar SC TIGEMI S.R.L., proiectant ARHITECTURE DESIGN

Materialele pot fi vizualizate pe site-ul www.primariatm.ro, la rubrica Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice/2008/Mai. În cazul în care, în termen de 10 zile, respectiv până în data de 23 mai 2008, se solicită în scris Direcției Urbanism, cu motive temeinice, organizarea unei dezbateri publice pentru anumite obiective din cele enumerate mai sus, se va organiza această dezbatere, în conformitate cu Ghidul privind metodologia de elaborare și conținutul cadru al P.U.D. aprobat prin Ordinul nr. 37/N/2000 al M.L.P.A.T. (M.T.C.T.) și Ghidul privind metodologia de elaborare și conținutul cadru al P.U.Z. aprobat prin Ordinul nr. 176/N/2000 al M.L.P.A.T. ( M.T.C.T.).
Informații suplimentare se pot obține la Direcția Urbanism - telefon 408.341.

Arhitect-șef,
Arh. Emilian-Sorin CIURARIU

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

noi documentatii de urbanism Empty Re: noi documentatii de urbanism

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum