APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

am dat in judecata primaria

2 participan?i

In jos

am dat in judecata primaria Empty am dat in judecata primaria

Mesaj  rox_sirbu Sam Mar 01, 2008 3:57 pm

Urmare a aparitiei pe site-ul Primariei Timisoara a PUZ aprobat(se pare ca ilegal) de pe str.Armoniei si conform caruia se vor construi blocuri in zone de case, am dat in judecata primaria, pentru anularea PUZ-ului respectiv, datorita faptului ca au fost depistate in documentatia depusa acte care nu sunt conforme cu realitatea(posibil ca angajati ai primariei sa le falsifice), iar acum asteptam clarificarea situatiei.
Cred ca ar trebui tot mai multi sa apeleze la instanta, ptr.ca asa vom putea sa ne castigam dreptatea(vezi cazul Taxa auto de prima inmatrculare), si sa mediatizam cat mai mult cazurile noastre, eventual sa apelam la televiziunile centrale care au un impact major si care chiar sunt o putere in stat.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Apr 22, 2008 10:59 pm, editata de 1 ori (Motiv : mica corectura)

rox_sirbu

Mesaje : 2
Data de înscriere : 19/02/2008

Sus In jos

am dat in judecata primaria Empty Sa nu n lasam!

Mesaj  Admin Sam Mar 01, 2008 4:26 pm

Ieri am primit un telefon de la o doamna pensionara, in vecinatatea careia s-a construit un bloc si inca lipit de casa dumneaei, fara sa-i faca lucrari de subzidire (pentru care ar fi trebuit sa-i ceara acordul); constructia blocului i-a provocat distrugeri mari ale casei; proprietarul blocului o forteaza sa-i vanda. Doamna nu are bani de judecata, dar am admirat-o foarte mult pentu ca a gasit energia sa faca tot ce a putut: sesizare la primarie; la comisia de control a prefecturii; la Inspectoratul Judetean in Constructii; s-a inscris si in audienta la Arhitectul sef, pentru saptamana viitoare. Toate aceste demersuri consuma timp, nervi dar si bani atunci cand apelam la instanta, dar intr-adevar, asa cum spune rox_sarbu, nu trebuie sa ne lasam, pentru ca asa zisi dezvoltatori imobiliari fara scrupule ne calca in picioare.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum