APZR
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

HCL 140 si APZR

In jos

HCL 140 si APZR Empty HCL 140 si APZR

Mesaj  Admin Mar Mar 04, 2008 3:07 pm

Da, asta este HCL 140; am vazut si eu ca daca se intra prin Comunicate de presa, 2007, aprilie, 17, apare pagina cu proiectele de hotarare; de observat ca acolo scrie ca pana in 27.04 se pot depune observatii, iar proiectele au fost votate in 24.04.
Nu stiu sa atasez acea pagina la acest site, daca stiti cumva dvs., va rog sa o atasati.
Doamna Laura Dabagh, initiatoarea documentatiei APZR, mi-a scris:
"...intre timp am sunat la Ministrul Justitiei si cererea noastra cu rezervare denumire a fost procesata, este disponibila denumirea Asociatia proprietarilor din zonele rezidentiale - dar noi nu am primit nimic in posta si se pare ca raspunsul s-a pierdut pe drum de aia a durat atat; contrariata ca pot sa ma mir de asa ceva, dra de la Minister a spus ca trebuie sa solicitam duplicat si sa sunam dupa 2-3 zile de la trimitere; eu o sa merg miercuri la notar sa continue actele tinand cont ca denumirea este valabila si este in principiu a noastra."

Cum propuneti sa facem (intrebare valabila pentru toata lumea care doreste sa se inscrie in APZR), ar trebui sa ne intalnim, sa discutam obiective, statut, ce mai este de discutat si sa legalizam asociatia.
Astept propuneri.

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

HCL 140 si APZR Empty Decizie respingere recurs

Mesaj  Admin Lun Mai 05, 2008 9:17 pm

Am primit azi decizia mult asteptata, sa stiu si eu de ce s-a respins recursul la HCL 140, cu toata constatarea Inspectoratului de Stat in Constructii ca HCL 140 incalca Legea 350/2001 art. 32 modificat si completat si cu toate ca a fost votata dupa 7 zile pe site primarie (in loc de 30).

Stupoare si indignare: mi se spune ca totul este legal, adoptat legal!

Ce speranta sa mai ai de la justitia din tara? Sunt curioasa in 14 mai, procesul prefecturii contra hcl; daca nu si cred ca nu se face dreptate nici in mai, CEDO, sigur!

Admin
Admin

Mesaje : 163
Data de înscriere : 18/02/2008

https://apzr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum